Op donderdag 2 september werd een lezing gehouden over de mogelijkheden van hout als alternatief materiaal in de bouw voor 3t en 3a. Daarmee was de opdracht voor periode 1 geopend. Pablo van der Lugt, Gilbert Koskamp en Pierre Jennen zijn allen betrokken bij innovatieve toepassingen van hout om CO2 reductie in de bouw te realiseren. Een bouwproject als hotel Jakarta in Amsterdam spreekt tot de verbeelding. Een prachtig architectonisch ontwerp geheel in hout gemaakt.

Leerlingen in leerjaar 3 gaan bouwmaterialen beoordelen op CO2 en zich verdiepen in de toepassing van CLT (Cross Laminated Timber) en andere houttoepassingen in de bouw. Vervolgens gaan ze berekenen hoeveel gereguleerde houtproductie voor Nederland nodig is in 2050 om te kunnen reizen, wonen, eten en consumeren zoals we nu doen, maar dan met een lagere CO2 print als resultaat.